"Egeo" prírodný mramor

Technikou EGEO dosiahneme vzhľad jemného povrchu, s jemným reliéfom, ktorý pod určitým uhlom pohľadu alebo dopadu svetla na povrch má výraznejší vzor. Štruktúra vzoru pôsobí nenásilne, ale veľmi ušľachtilo ako prírodný mramor Egeo. Pri zvyčajnej realizácii techniky EGEO používame jeden odtieň Marmorinu, náročnejšia realizácia je zložená z viacerých rôznych odtieňov Marmorinu, ktoré spolu tvoria konečný estetický vzhľad.

Technika "Egeo"
Príprava a postup realizácie

Príprava podkladu

 1. Podfarbenie: podklad musí byť suchý, pevný, bez olejových fľakov podobných nečistôt. Zabezpečíme farebnú rovnomernosť povrchu, podľa potreby podklad podfarbíme, aby sme dostali rovnomerný farebný odtieň podkladu. Na podfarbenie použijeme bielu farbu.
 2. Zahladenie podkladu: tmelom Jubolin, nerezovým hladidlom.
 3. Brúsenie povrchu: odprášenie vysávaním alebo pozametaním jemnou metlou.
 4. Impregnácia: Akrylátovou emulziou (1:1).

Nanesenie Marmorinu

Nerezovým hladidlom nanesieme ~0,1 - 0,5 mm hrubú vrstvu Marmorinu. Plocha nanesenej vrstvy musí byť približne 0,5 - 1 m2 alebo taká, aby sa nanesená vrstva pred schnutím dala zahladiť na vyhovujúcu hrúbku. Dĺžka ťahov hladidla musí byť 20 - 30 cm. Hrany, ktoré by zostali po ťahoch hladidla takmer niet, pretože sú zrovnané. Keď prvá vrstva zaschne, môžeme naniesť druhú vrstvu, ktorá musí byť rovnaká ako prvá vrstva.

Realizácia štruktúry

Čistým nerezovým hladidlom natiahneme tenkú vrstvu Marmorinu. Hrúbka Marmorinu na hladidle je ~0,5 mm. Hladidlo zľahka celou plochou položíme na povrch. Pohybmi hladidla do kruhu Marmorin, ktorý bol nanesený na hladidlo, pomaly vytvára nepravidelné škvrny na povrchu. Pri tom netlačíme a nehladíme príliš silno.

Záver

Keď je podklad celkom suchý, nerezovým hladidlom zľahka odstránime vystupujúce hrany. Môžeme to spraviť aj jemným brúsnym papierom (zrnitosti 200-300), pri tom musíme dávať pozor, aby sme povrch nehladili. Povrch odprášime.

Marmorin Shine

Marmorin Shine nanesieme syntetickou handrou, v dvoch vrstvách. Keď druhá vrstva zaschne, preleštíme ju čistou syntetickou handrou. Marmorin pred nanesením Marmorin Shine nehladíme, preto je konečný vzhľad povrchu polo lesklý.

 

Náradie a materiál

Náradie

 • valček
 • nerezová špachtľa
 • nerezové zaoblené hladidlo
 • syntetická handra - polypropylén

 Materiál

 • Marmorin
 • Marmorin Shine
 • JUPOL Gold
 • Akrylátová emulzia
 • Jubolin tmel (P25, P50)
JUB design štúdio vám uľahčí výber farieb a textúr vnútorných a vonkajších povrchov stien Vášho domu. Vyberte si farebné kombinácie na typových príkladoch alebo si objednajte farebnú štúdiu pre svoj dom.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk