"Pettinato"

Použitím dekoračnej techniky "Petinatto" môžete krížovými ťahmi a pomocou štetca vytvoriť na premaľovanom povrchu špecifický a unikátny dekoračný vzhľad. V závislosti na požadovaný konečný vzhľad môžete v priestore kombinovať techniku Petinatto aj z inými technikami a náradím a tak vytvoriť osobité a jedinečné prostredie. Použitím farby Decor Glamour získa povrch pekný a nápaditý kovový lesk.

Technika "Petinatto"
Príprava a postup realizácie

Príprava podkladu

  1. Podfarbenie: podklad musí byť suchý, pevný, bez olejových fľakov podobných nečistôt. Zabezpečíme farebnú rovnomernosť povrchu, podľa potreby podklad podfarbíme, aby sme dostali rovnomerný farebný odtieň podkladu. Na podfarbenie použijeme bielu farbu.
  2. Zahladenie podkladu: tmelom Jubolin (Jubolin, P25 alebo P50), nerezovým hladidlom.
  3. Brúsenie povrchu: odprášenie vysávaním alebo pozametaním jemnou metlou.
  4. Impregnácia: Akrylátovou emulziou (1:1).

Postup realizácie

 

Vhodný podklad

Všetky druhy tvrdých jemne zahladených stenových povrchov a povrchy s pevne prídržnými starými nátermi vo vode nerozmáčavých disperzných farieb. Povinne ich podmaľujeme, na čo použijeme JUPOL latex polmat v odtieni, ktorý je najbližší k odtieňu farby Glamour. V prípade vyšších stien alebo väčších stenových plôch, odporúčame naniesť 1. vrstvu Glamouru priamo na povrch steny štetcom v želanom vzore (bez použitia valčeka).

Mokré nanášanie

Glamour nanášame priamo štetcom. Upravovanú plochu premaľujeme krátkymi ťahmi v rôznych smeroch tak, aby stopy štetca boli výrazné a dostatočne viditeľné. Na vytvorenom páse zopakujeme obe fázy a opakujeme ich kým nepremaľujeme celý povrch.

Nanášanie farby

Farbu nanášame v dvoch vrstvách. Pásy stykujeme »za mokra«, tak aby pracovné styky neboli viditeľné, prvú ako aj druhú vrstvu farby nanášame rovnakou technikou.

Dodatočný dekoračný účinok

Zaujímavý dekoračný vzhľad dosiahneme, ak ešte mokrú vrstvu farby, , ktorú sme naniesli valčekom, štruktúrujeme s iným náradím, napr. hubkou, plastovou alebo oceľovou maliarskou špachtľou alebo valčekom, ktorým sme farbu nanášali. Vo všetkých prípadoch neusporiadanými alebo usporiadanými ťahmi štetca, hubky a iným náradím dosiahneme viacej alebo menej reliéfny povrch a tým z dôvodu rôznej intenzity odrazu sveta svojrázny nerovnomerný lesk.

 

Náradie a materiál

Náradie

  • kožušinový valček s dlhým vlasom
  • štetec na štruktúrovanie povrchu

 Materiál

  • Jubolin tmel (P25, P50)
  • Akrylátová emulzia
  • JUPOL latex polmat
  • Glamour
JUB design štúdio vám uľahčí výber farieb a textúr vnútorných a vonkajších povrchov stien Vášho domu. Vyberte si farebné kombinácie na typových príkladoch alebo si objednajte farebnú štúdiu pre svoj dom.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk