"Aurora" vzhľad kameňa

Technikou »Aurora« dosiahneme vzhľad kameňa, na ktorom sú viditeľné menšie nerovnosti a kaverny na jeho povrchu. Na povrchu prechádza kamenný lesk mramoru do stôp kovových prímesí. Miestami pripomína Achát alebo prírodný mramor Aurora, z čoho pochádza aj názov techniky. Na miestach, kde je hladenie veľmi intenzívne, je pocit hĺbky veľmi veľký. Na miestach matného povrchu sú viditeľné len stopy a jemné kontúry vzoru, ktoré sú vyplnené JUB Decor Glamourom.

Technika "Aurora"
Príprava a postup realizácie

Príprava podkladu

 1. Podfarbenie: podklad musí byť suchý, pevný, bez olejových fľakov podobných nečistôt. Zabezpečíme farebnú rovnomernosť povrchu, podľa potreby podklad podfarbíme, aby sme dostali rovnomerný farebný odtieň podkladu. Na podfarbenie použijeme bielu farbu.
 2. Zahladenie podkladu: tmelom Jubolin (Jubolin, P25 alebo P50), nerezovým hladidlom.
 3. Brúsenie povrchu: odprášenie vysávaním alebo pozametaním jemnou metlou.
 4. Impregnácia: Akrylátovou emulziou (1:1).

Postup realizácie

Nanesenie Marmorinu

Ťahmi štetca rôznymi smermi, reliéfne. Dĺžka ťahov štetca je 5 - 10 cm. Hrúbka vrstvy ~2 - 3 mm. Marmorin nanášame z ľavého horného rohu steny smerom k pravému spodnému rohu.

Zrovnanie hrúbky

Veľmi mierne, ešte za vlhka hladidlom. Do podkladu už vsiakne časť tekutiny, takže vrstva Marmorinu na povrchu zhustne. Opatrne prehladíme najviac vystupujúce častice Marmorinu, tak aby sme nezaplnili celý povrch.

Nanesenie Glamouru

Keď je nanesená vrstva celkom suchá, nanesieme hladidlom Glamour, , farbu celkom zatlačíme do povrchu. Uhol medzi hladidlom a podkladom musí byť medzi 30o a 45o, trenie je veľké. Pri nanášaní sa súčasne aj hladí za mokra, čo vytvára výraznejší farebný odtieň a väčší pocit hĺbky.

Náradie a materiál

Náradie

 • valček
 • štetec
 • nerezové zaoblené hladidlo
 • nerezová špachtľa

Materiál

 • Marmorin
 • Glamour
 • JUPOL Gold
 • Akrylátová emulzia
 • Jubolin tmel (P25, P50)

Jub Design Studio

Vstúpte

Vzorkovník

Prezrite si
JUB design štúdio vám uľahčí výber farieb a textúr vnútorných a vonkajších povrchov stien Vášho domu. Vyberte si farebné kombinácie na typových príkladoch alebo si objednajte farebnú štúdiu pre svoj dom.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk