»Versus« kôra dreva

Technikou »Versus« (latinský výraz pre »brázdu«) dosiahneme atraktívny vzhľad ušľachtilého povrchu, na ktorom sú rovnomerne rozmiestnené pozdĺžne alebo priečne brázdy, ktoré sú vyplnené DECOR Marmorinom alebo DECOR Glamourom. Vzhľad môžeme porovnať aj so vzhľadom kôry dreva.

Technika "Versus"
Príprava a postup realizácie

Príprava podkladu

 1. Podfarbenie: podklad musí byť suchý, pevný, bez olejových fľakov podobných nečistôt. Zabezpečíme farebnú rovnomernosť povrchu, podľa potreby podklad podfarbíme, aby sme dostali rovnomerný farebný odtieň podkladu. Na podfarbenie použijeme bielu farbu.
 2. Zahladenie podkladu: tmelom JUBOLIN (JUBOLIN Classic, JUBOLIN P-25 fine alebo JUBOLIN P-50 extra fine), nerezovým hladidlom.
 3. Brúsenie povrchu: odprášenie vysávaním alebo pozametaním jemnou metlou.
 4. Impregnácia: AKRIL Emulziou (1:1).

Postup realizácie

postopek izdelave

Nanesenie DECOR Marmorinu

 

DECOR Marmorin nanesieme nerezovým hladidlom. Hrúbka vrstvy ~2 - 3 mm. Šírka nanesenej vrstvy musí byť približne 0,5 bežného metra.

Realizácia štruktúry DECOR Marmorinu

 

Dekoratívnou kefou začneme v krajnom ľavom rohu a pokračujeme v smere ako pri nanášaní DECOR Marmorinu. Dekoratívnu kefu ťaháme po povrchu v želanom smere s prekrývaním jednotlivých ťahov. Ťah musí byť od začiatku až do konca vykonaný na jeden krát. Keď sa DECOR Marmorinom zaplnia priestory medzi plastovými štetinami, tieto očistíme vodou a vysušíme.

Náter DECOR Glamour

 

DECOR Glamour nanesieme na celkom suchý DECOR Marmorin.

Hladenie vrstvy

 

Hladidlom zahladíme vystupujúce časti nanesenej vrstvy, kým je DECOR Glamour ešte mokrý. Uhol medzi hladidlom a povrchom musí byť väčší ako 45º. Namiesto DECOR Glamouru môžeme použiť aj vhodný odtieň DECOR Marmorinu, ktorý nanesieme hladidlom.

 

Náradie a materiál

Náradie

 • dekoratívna kefa
 • valček
 • štetec
 • nerezové zaoblené hladidlo
 • nerezová špachtľa

Materiál

 • DECOR Marmorin
 • DECOR Glamour
 • JUPOL Gold
 • AKRIL Emulzia
 • JUBOLIN tmel (JUBOLIN Classic, JUBOLIN P-25 fine alebo JUBOLIN P-50 extra fine)

Jub Design Studio

Vstúpte

Vzorkovník

Prezrite si
JUB design štúdio vám uľahčí výber farieb a textúr vnútorných a vonkajších povrchov stien Vášho domu. Vyberte si farebné kombinácie na typových príkladoch alebo si objednajte farebnú štúdiu pre svoj dom.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk